Pijacki rajd zakończył w ślepej uliczce

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi nieodpowiedzialnemu 35- latkowi, który nie tylko wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu ale również nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec stróżom prawa. Na dodatek po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych, wyszło na jaw, że nie ma on uprawnień do kierowania. Policja apeluje, piłeś nie jedź! Narażasz na niebezpieczeństwo siebie i innych!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas nocnej służby patrolowali ulice Józefowa. Styl jazdy kierowcy audi wzbudził ich podejrzenie. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Mężczyzna rozpoczął manewr zatrzymywania się na poboczu, jednak w ostatnich chwili zamiast zatrzymać pojazd, mocno dodał gazu i zdecydował się na niebezpieczną ucieczkę przed stróżami prawa. Pościg nie trwał długo, a rajd zakończył się zatrzymaniem 35- letniego kierowcy, w ślepej uliczce.

Policjanci od razu od mężczyzny wyczuli woń alkoholu, podczas badania wydmuchał on 0,76 promila. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania.

35-latek usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku. Policja apeluje, piłeś nie jedź! Narażasz na niebezpieczeństwo siebie i innych!

sierż. szt. Patryk Domarecki/JW

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.