Areszty za usiłowanie rozboju

Trzy osoby zatrzymane i na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe decyzją sądu tymczasowo aresztowane za usiłowanie dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznych narzędzi. Oto wynik weekendowej pracy patrolowców, kryminalnych i wnikliwych czynności procesowych dochodzeniowców. 21-latek, 19-latek i 17-latek zaatakowali mężczyznę jadącego oplem, chcieli ukraść 2 tysiące złotych, pobili go, używali pałki teleskopowej i noża. Teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Patrolowcy byli wzywani przez mieszkańców zaniepokojonych nocnymi hałasami, awanturą i szarpaniną.

Mundurowi podjęli interwencję, szybko i skutecznie opanowali sytuację oraz podjęli działania, które miały pomóc w ustaleniu, co się stało. Po wstępnym rozeznaniu i kilku sprawdzeniach policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj w pierwszej kolejności wymagali pomocy medycznej. Okazało się jednak, że wspólnie z trzecim kolegą napadli na kierowcę opla, chcieli ukraść 2 tysiące złotych. Wdarli się do jego samochodu, pobili używając pałki teleskopowej, a także noża. Pokrzywdzony jednak zdołał uciec. Później pojawił się w komendzie i złożył zawiadomienie o usiłowaniu dokonania rozboju.

Kryminalni zajęli się sprawą i dokładnie ją przeanalizowali, dokonali niezbędnych ustaleń, a następnie wytypowali i dotarli do trzeciego ze sprawców.

Na podstawie zgromadzonego przez dochodzeniowców obszernego materiału dowodowego 17-latek, 19-latek i 21-latek usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania wspólnie i w porozumieniu rozboju przy użyciu niebezpiecznych narzędzi. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe sąd zastosował wobec trzech podejrzanych trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.