Atestację pomyślnie przeszło 12 koni służbowych

Przez ostatnie trzy dni trwała atestacja 12 koni służbowych II stopnia. Po odbyciu testu sprawności użytkowej koni służbowych będących na stanie Komendy Stołecznej Policji, zwierzęta te będą mogły być wykorzystywane do przywracania ładu i porządku publicznego. Wszystkie konie biorące udział w atestacji przeszły ją pomyślnie, dzięki czemu mogą pełnić służbę przez następne 1,5 roku.

Przez 3 dni 12 koni służbowych będących na stanie Ogniwa Konnego Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego Komendy Stołecznej Policji wraz ze swoimi jeźdźcami uczestniczyło w atestacji, która ma za zadanie przygotowanie policjantów-jeźdźców do specjalistycznej służby prewencyjnej. Podczas testu odbyły się ćwiczenia symulacyjno-taktyczne z udziałem policjantów Oddziału Prewencji Policji w Warszawie mające na celu przywracanie ładu i porządku publicznego.

Policyjni jeźdźcy wraz ze swoimi końmi muszą przejść szereg określonych zadań. Po wykonaniu wszystkich poleceń konie otrzymują ocenę końcową z egzaminu. Aby uzyskać wynik pozytywny z testu, wymagane jest otrzymanie co najmniej 60% punktów we wszystkich próbach.

Konie służbowe muszą charakteryzować się wyjątkowym opanowaniem, ale również umiejętnością jazdy w szykach i różnych konfiguracjach.

Celem atestacji jest sprawdzenie kwalifikacji policjantów – jeźdźców oraz sprawności użytkowej koni służbowych, doskonalenie umiejętności policjantów – jeźdźców oraz koni służbowych kierowanych do wykonywania zadań podczas zabezpieczenia imprez masowych oraz poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności policjantów prewencji.

W atestacji koni służbowych wziął udział Wydział Prewencji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji, Oddział Prewencji Policji w Warszawie, Wydział Wywiadowczo – Patrolowy Komendy Stołecznej Policji wraz z lekarzem weterynarii.

Wszystkie konie przeszły pomyślnie atestację II stopnia. Pozwoli to na dalsze pełnienie przez nie służby na okres 1,5 roku.

Tekst: Edyta Adamus
Film: sierż. szt. Gabriela Putyra
Zdjęcia: Marek Szałajski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.