wtorek, 26 października 2021

Awanturnik „pod wpływem” nie wyleciał

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu jeszcze przed startem samolotu.

W poniedziałek przed odlotem samolotu do Kiszyniowa funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację, że na pokładzie samolotu znajduje się obywatel Danii, który jeszcze przed startem samolotu nie wykonywał poleceń dowódcy statku powietrznego i nie chciał opuścić pokładu samolotu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy Grupy Interwencji Specjalnych SG, awanturnik został wezwany do opuszczenia samolotu i pouczony o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego, w razie nie wykonywania wydanych poleceń.

Pasażer dobrowolnie opuścił pokład, a następnie został doprowadzony do pomieszczeń służbowych SG. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu, ale nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejsce została wezwana lotniskowa służba medyczna, która wystawiła zaświadczenie o braku przeciwwskazań do umieszczenia osoby w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Podróżnemu wystawiono wezwanie do osobistego stawiennictwa w Placówce Straży Granicznej Warszawa-Okęcie po wytrzeźwieniu. Duńczyk zostanie ukarany mandatem karnym za naruszenie przepisów Ustawy prawo lotnicze.


Nasi partnerzy