Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Banglijczyk usiłował podstępem wjechać do Polski

Odmową wjazdu na terytorium Polski oraz wszczęciem dochodzenia w związku z usiłowaniem przekroczenia granicy RP wbrew przepisom zakończyła się podróż obywatela Bangladeszu, który do kontroli okazał sfałszowane dokumenty uzupełniające, które miały uwiarygodnić jego cel przyjazdu do Polski.

Na Lotnisku Chopina, po przylocie samolotu z Dubaju do kontroli granicznej stawił się mężczyzna, przedstawiając oryginalny bengalski paszport wraz z dokumentami uzupełniającymi jego cel i warunki pobytu w Polsce. 28-letni obywatel Bangladeszu zadeklarował przyjazd do naszego kraju w celu podjęcia pracy w jednej z podwarszawskich firm, na dowód czego okazał funkcjonariuszowi zezwolenie na pracę typ „A” w charakterze pracownika produkcji oraz listy – intencyjny do umowy zlecenia i gwarancyjny w sprawie zakwaterowania. Dokumenty wzbudziły wątpliwości funkcjonariusza, co do ich autentyczności. Jak się okazało zezwolenie zostało wydane, ale dla zupełnie innej osoby. Dodatkowo skontaktowano się z firmą rzekomo zatrudniającą cudzoziemca, która jedynie potwierdziła fakt, że dokumenty musiały zostać sfałszowane ponieważ nigdy takich nie wystawiono na dane Banglijczyka.

Finalnie, obywatelowi Bangladeszu wydano decyzję o odmowie wjazdu oraz nakazano przebywać w kompleksie pomieszczeń dla cudzoziemców do czasu opuszczenia terytorium RP. Mężczyźnie cofnięto również wizę oraz wszczęto wobec niego dochodzenie w związku z usiłowaniem przekroczenia granicy RP wbrew przepisom na podstawie sfałszowanych dokumentów tj.: art. 13 § 1 kk. w zw. z art. 264 § 2 kk. w zb. z § 270 § 1 kk.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.