niedziela, 24 października 2021

Banki tlenu w czterech komendach Straży Pożarnej

W związku z sytuacją epidemiologiczną i zwiększonym zapotrzebowaniem na tlen Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie podejmuje działania wspierające w tym zakresie szpitale. W tym celu tworzone są banki tlenu na bazie siedzib jednostek Państwowej Straży Pożarnej. W województwie mazowieckim na początku kwietnia br. utworzono dwa kolejne banki z butlami tlenu, zlokalizowane w magazynach Państwowej Straż Pożarnej w Ostrołęce oraz w Warszawie. Dwa takie banki działają już od grudnia 2020 roku w KM PSP w Płocku i KM PSP w Radomiu.

Do banku tlenu w Ostrołęce 1 kwietnia dotarła pierwsza dostawa 25 szt. butli 40 litrowych i 60 szt. butli 10 litrowych. Spodziewane są kolejne dostawy.

Nie trzeba było długo czekać bo już 3 kwietnia wieczorem ostrołęccy strażacy wykonali pierwszy transport 20 szt. butli 40 litrowych do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.

Banki tlenu stanowią całodobowe zabezpieczenie w sytuacjach nagłego deficytu gospodarki tlenowej w placówkach medycznych, opiekujących się pacjentami z COVID-19. W razie sytuacji kryzysowej butle do szpitala dostarczać będą strażacy z załadunkiem i rozładunkiem na miejscu. Za proces koordynacji dostaw odpowiada koordynator ds. tlenu urzędu wojewódzkiego w Warszawie.


Nasi partnerzy