poniedziałek, 25 października 2021

Zatrzymany podejrzany o kradzież kieszonkową

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali 54-latka podejrzewanego o kradzież kieszonkową. Do zdarzenia doszło na jednym z targowisk miejskich na terenie Pragi – Północ. Pokrzywdzona w wyniku zdarzenia utraciła portfel z pieniędzmi. Podejrzany nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do jednego z targowisk miejskich na Warszawskiej Pradze-Północ zostali skierowani Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego Komendy Stołecznej Policji, których zadania ukierunkowane były na zwalczanie przestępczości kieszonkowej. Tuż po godzinie 9:00 uwagę policjantów przykuł mężczyzna, który w klasyczny dla tej sytuacji sposób, obserwował starszą kobietę robiącą zakupy i dokładnie śledził każdy jej ruch. W pewnej chwili, wykorzystując nieuwagę kobiety, wyjął jej z torby portfel z pieniędzmi, a następnie próbował jak najszybciej opuścić miejsce przestępstwa. Wtedy do akcji wkroczyli stołeczni wywiadowcy, którzy zatrzymali 54- letniego mężczyznę ,,na gorącym’’ uczynku.

Funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego do praskiej komendy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a odzyskany portfel wraz z pieniędzmi wrócił do pokrzywdzonej. 54- latek nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ponownie przestrzegają przed kieszonkowcami. Pamiętajmy o kilku ważnych zasadach:
– należy dobrze zabezpieczyć noszone przy sobie dokumenty i pieniądze,
– nie należy demonstrować zawartości portfela, gdy widzą to przypadkowe osoby,
– powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na osoby znajdujące się obok nas,
– nie zasypiajmy podróżując publicznymi środkami komunikacji,
– dokumenty z adresem powinniśmy nosić w innym miejscu niż klucze do mieszkania,
– zwróć uwagę na osoby, które tworzą sztuczny tłok – obserwowane – nie dokonają kradzieży,
– podczas płacenia w sklepie, pakowania zakupów, mierzenia ubrań – nie odkładaj od siebie torebki, na podłogę lub ladę – złodziejowi wystarczy nawet taki krótki moment.

st. sierż. Rafał Markiewicz


Nasi partnerzy