Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Komendy Wojewódzkiej Policji

Dzisiaj (19.12) do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu za sprawą harcerzy dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Gości z symbolicznym ogniem zapalonym w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem przyjął Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec.

W tym roku przesłanie towarzyszące akcji to hasło „Czyńmy pokój”. Przekazywany rokrocznie symboliczny ogień do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przynieśli dzisiaj harcerze z 64 Radomskiej Drużyny Harcerzy Starszych „LAKHOTA” im. Stanisława Supłatowicza. Od harcerzy ogień przyjął Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec dziękując za coroczną pamięć.

Nadinsp. Waldemar Wołowiec złożył gościom życzenia świąteczne w imieniu kierownictwa oraz wszystkich mazowieckich policjantów i pracowników Policji. Podarował również harcerzom świąteczne upominki, w tym Zeberki, czyli maskotki mazowieckiej Policji.

Akcję zapoczątkowały w 1986 Austriackie Radio i Telewizja w Linzu, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów, akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu.

W Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na granicy w Łysej Polanie. Polscy harcerze przekazują je skautom w Niemczech, Szwecji, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Zespół Prasowy KWP

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.