Najpierw włamał się do kontenera i Food Trucka, a później groził świadkowi śmiercią

Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwa przestępstwa. 34-latek ukradł klucze od food trucka, dzięki którym zabrał z niego sejf, gotówkę znajdującą się pojeździe oraz sprzęt służący do obezwładniania osób. Groził też pozbawieniem życia świadkowi, który ruszył za nim w pościg. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło przy Bulwarze Grzymały Siedleckiego, to tam 34-latek najpierw włamał się do kontenera biurowego, skąd skradł między innymi klucze do food trucka i od sejfu. Z samochodu ukradł sejf, gotówkę z utargu oraz sprzęt służący do obezwładniania osób w postaci dwóch taserów.

Włamywacza zauważył świadek, który ruszył za nim w pościg. 34-latek zatrzymał się i zagroził mężczyźnie, że najpierw go pobije, a później pozbawi go życia. Sprawca uciekł wraz z „łupem”.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ postawiła podejrzanemu zarzut kradzieży z włamaniem oraz kierowania gróźb karalnych, za które kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu 34-latka na 3 miesiące.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.