Bilans świątecznego weekendu na drogach garnizonu stołecznego

21 wypadków drogowych, 2 ofiary śmiertelne, 22 osoby ranne oraz 69 kierujących „na podwójnym gazie” to bilans długiego weekendu na drogach garnizonu stołecznego. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci drogówki. Funkcjonariusze pomagali w bezpiecznym dotarciu do celu i stanowczo reagowali na wszelkie łamanie przepisów, w szczególności eliminując z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu.

Zakończyła się policyjna akcja „Wielkanoc 2024”, która była czasem wzmożonych działań kontrolnych na drogach. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących ulicami Warszawy oraz powiatów garnizonu stołecznego, pomagając w bezpiecznym dotarciu do celu, a także reagując na wszelkie zachowania, zagrażające bezpieczeństwu w ruchu.

Podczas kontroli drogowych mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów.

W ciągu 4 dni policjanci ujawnili 69 kierowców, znajdujących się pod wpływem alkoholu. W tym czasie w garnizonie stołęcznym doszło do 21 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 2 osoby, a 22 zostały ranne.

Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło w sobotę w godzinach popołudniowych na autostradzie A2, gdzie kierujący chevroletem z nieustalonych przyczyn zjechał na pas awaryjny i uderzył w stojący oznakowany pojazd służby drogowej m-ki Ford Transit. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka osobówki. Drugi tragiczny wypadek miał miejsce w poniedziałek (1 kwietnia br.) ok. godz.16.30 na DK50 w m. Góra Kalwaria. Tam, kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, co skutkowało przewróceniem jednośladu. W wyniku tego zdarzenia zginęła pasażerka.

Okoliczności i przyczyny tych wypadków będą wyjaśniane pod nadzorem Prokuratury w toklu prowadzonych postępowań.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.