Biskup Szymon odwiedził mniszki z Przasnysza

Biskup płocki Szymon Stułkowski w sobotę (14.01) odwiedził klasztor sióstr Klarysek Kapucynek w Przasnyszu, gdzie w klasztornym kościele odprawił mszę święta dla mniszek.

Siostry zachowują papieską klauzurę, będącą znakiem ich całkowitego oddania się Bogu. Wszelkie przejawy ich życia są podporządkowane wewnętrznej kontemplacji tajemnic bożych. Wielką pomocą w kontemplacji jest samotność i cisza. Centrum życia kontemplacyjnego sióstr jest liturgia, przede wszystkim udział w Eucharystii i Liturgii Godzin. Zakon utrzymuje tradycję odmawiania Godziny czytań w porze nocnej. Ważne miejsce zajmuje kontemplacja i modlitwa osobista. Wzorem życia dla sióstr jest Najświętsza Maria Panna. Zgodnie z duchem franciszkańskim zakonnice czczą specjalnym nabożeństwem tajemnice życia Chrystusa, szczególną czcią otaczają również św. Józefa, św. Franciszka, św. Klarę i św. Weronikę. Odprawiają nowenny przed niektórymi świętami, praktykują nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Gorzkich żali, adorację Najświętszego Sakramentu, codzienny różaniec, nabożeństwa majowe i czerwcowe. Raz w miesiącu odprawiają dni skupienia, a raz w roku rekolekcje.

„Drogie Siostry, dziękuję Wam za Waszą posługę modlitwy i pokuty, proszę o dalszą pamięć przed Bogiem, polecam Wam Kościół i diecezję płocką. Jesteście Kościołowi i diecezji bardzo potrzebne, bowiem jesteście miłością w samym sercu Kościoła; serdecznie Wam błogosławię!”. – powiedział do sióstr biskup Szymon Stułkowski.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.