Bliźnięta aresztowane za kradzieże i oszustwa

Kryminalni z ochockiej komendy zatrzymali kobietę i mężczyznę związanych z licznymi kradzieżami i oszustwami na szkodę starszych osób metodą „na legendę”. Okazało się, że zatrzymanymi są 32-letnie bliźnięta z Łodzi. Ich łupem mogło paść kilkaset tysięcy złotych. Kobieta i mężczyzna usłyszeli razem 13 zarzutów dotyczących kradzieży i oszustw. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury, stosując wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd.

Funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III wpadli na trop bliźniąt dokonujących kradzieży i oszustw na terenie Ochoty. Jak ustalili kryminalni 32-latkowie przyjeżdżali pociągiem z Łodzi na teren Warszawy i dokonywali przestępstw. Sprawcy na swój celownik wzięli osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Kobieta podając się za pracownicę instytucji państwowych lub gazociągów wchodziła do mieszkań. Wykorzystując nieuwagę zabierała oszczędności życia seniorów, sięgające nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W tym samym czasie jej brat bliźniak czekał pod klatką schodową, obserwując czy nikt nie nadchodzi. Policjanci zatrzymali podejrzanych, gdy kupowali na dworcu kolejowym bilet powrotny do Łodzi. W toku czynności zabezpieczonych zostało blisko 28 000 złotych.

Bliźnięta usłyszały już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, stosując wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności. O dalszych losach rodzeństwa zadecyduje Sąd. Sprawa ma charakter rozwojowy. W przeszłości kobieta była już karana za podobne czyny. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

sierż. szt. Jakub Pacyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.