wtorek, 26 października 2021

Brał kredyty na cudze dane

Bielańscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. 20-latek, wykorzystując dane innych osób wyłudził pożyczki o łącznej kwocie 20 000 złotych. Mężczyzna poszukiwany był przez 8 Prokuratur w Polsce. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Do bielańskiej komendy wpłynęło zawiadomienie od mężczyzny, który otrzymał korespondencję o spłacie pożyczki gotówkowej. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie to, że pokrzywdzony nie brał żadnych kredytów. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją w wyniku prowadzonych działań, wpadli na trop osoby mogącej mieć związek ze sprawą.

Kilka dni temu zatrzymali 20-latka w miejscu jego zamieszkania. Zatrzymany wykorzystując dane osobowe znajomych zaciągał kredyty w parabankach, a pieniądze z uzyskiwanych pożyczek przelewał na swoje konto bankowe. Mężczyzna w ten sposób wyłudził 20 000 złotych. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez 8 Prokuratur w Polsce, między innymi w Warszawie, Skierniewicach, Malborku, Tomaszowie Mazowieckim, Chojnicach, Częstochowie i Pułtusku.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu dwóch zarzutów za oszustwo. Za popełnione przestępstwa 20-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Elwira Kozłowska


Nasi partnerzy