Były dwa powody dla których nie powinna znaleźć się za kierownicą

Brak uprawnień do kierowania pojazdami i stan nietrzeźwości – to powody dla których 17-letnia obywatelka Ukrainy nie powinna znaleźć się za kierownicą auta. A jednak się znalazła… Chcąc wyjechać z parkingu uszkodziła dwa zaparkowane pojazdy. Kobieta wkrótce stanie przed sądem i odpowie za popełnione przez siebie czyny.

O tym, że jazda „na podwójnym gazie” jest nie tylko zabroniona, ale przede wszystkim niebezpieczna nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Alkohol między innymi zaburza zdolność właściwego postrzegania rzeczywistości oraz opóźnia refleks. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego i wsiada za kierownicę auta mając w swoim organizmie promile.

Kolejnym niechlubnym przykładem takiego zachowania jest 17-latka, wobec której interweniowali funkcjonariusze piaseczyńskiej drogówki. Kobieta nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami oraz mając ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu wsiadała za kierownicę chevroleta. Chciała wyjechać z parkingu ale stan w którym się znajdowała wyraźnie jej na to nie pozwalał. Kobieta jeżdżąc do przodu i do tyłu, uszkodziła zaparkowane obok volvo oraz volkswagena. Dalsze manewry oraz wyjazd na drogi Piaseczna uniemożliwili jej funkcjonariusze piaseczyńskiej drogówki.

17-latka wkrótce usłyszy zarzuty karne. Będzie musiała wyjaśnić co skłoniło ją do tak nierozsądnego zachowania. Jedno jest pewne – okres braku uprawnień do kierowania – znaczenie się wydłuży!

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

st. asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.