Turczynka podająca się za Szwajcarkę zatrzymana na Lotnisku Chopina

W niedzielę (17.12) po przylocie samolotu ze Stambułu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali Turczynkę, która usiłowała przekroczyć granicę państwową na podstawie cudzego dokumentu – podając się za obywatelkę Szwajcarii.

Do zdarzenia doszło na Lotnisku Chopina podczas odprawy paszportowej osób podróżujących z Turcji. Do kontroli granicznej stawiła się kobieta podająca się za obywatelkę Szwajcarii przedstawiając jako swój oryginalny szwajcarski paszport. W trakcie sprawdzania dokumentu funkcjonariusz zwrócił uwagę na wizerunek podróżnej, który znacząco odbiegał od wizerunku zamieszczonego w paszporcie. Podczas weryfikacji dokumentu okazało się, że paszport należy do innej osoby oraz figuruje w bazie INTERPOL jako dokument utracony przez posiadacza i podlegający zatrzymaniu. Kobietę skierowano na drugą linię kontroli granicznej, gdzie podczas czynności ujawniono u niej turecki dowód osobisty, który ostatecznie potwierdził prawdziwą tożsamość cudzoziemki.

Obywatelce Turcji wydano decyzję o odmowie wjazdu oraz przedstawiono zarzuty w sprawie usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom podstępem posługując się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Podejrzana przyznała się do zarzucanych jej czynów, złożyła również wyjaśnienia w sprawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.