Chcąc uniknąć mandatu zaproponowali łapówkę. Dwóch mężczyzn trafiło do policyjnej celi

Otwoccy policjanci w trakcie podjętych na terenie miasta interwencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcąc uniknąć mandatu próbowali wręczyć im łapówkę w kwocie 100 złotych. Funkcjonariusze w obu przypadkach nie dali się przekupić. 41 i 74-latek trafili do policyjnych cel. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W zeszły piątek, policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego otwockiej komendy, pełniąc służbę na terenie miasta, na ulicy Wiejskiej w rejonie targowiska zwrócili uwagę na nieprawidłowo zaparkowany pojazd. Za kierownicą samochodu siedział 74-latek, który nie widział problemu w naruszeniu zakazu zatrzymywania się. Kiedy funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny, ten próbował wręczyć im łapówkę w kwocie 100 zł. Mundurowi nie przyjęli jednak pieniędzy. Od razu zabezpieczyli banknot, jako dowód w sprawie, a mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Teraz oprócz mandatu odpowie również za przestępstwo polegające na wręczeniu korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności prawnych.

Podobne zdarzenie miało miejsce w niedzielę na ulicy Armii Krajowej w Otwocku. Funkcjonariusze w trakcie patrolu rejonu służbowego zatrzymali do kontroli drogowej fiata, którym kierował 41-latek. Podczas wykonywanych czynności zauważyli, że samochód ma pękniętą przednią szybę. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że pojazd nie ma ważnego badania technicznego. W tej sytuacji oczywistym było, że fiat nie był dopuszczony do ruchu. Wówczas policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny, zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali 41-latkowi dalszej jazdy. Wtedy mężczyzna wyjął banknot 100 złotowy i dał go funkcjonariuszom prosząc o odstąpienie od czynności służbowych. Mundurowi podobnie jak w poprzedniej opisywanej interwencji zabezpieczyli banknot, a zatrzymanego 41-latka doprowadzili do komendy. Mężczyzna również nie uniknął mandatu i odpowie za przestępstwo przekupstwa.

Czynności w sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku. W świetle obowiązujących przepisów, przekupstwo jest zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi, sprawcy może grozić do 2 lat więzienia.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.