Paser, który miał też znaczną ilość narkotyków, broń i amunicję

Zatrzymany 29-latek,, zabezpieczone 80 gramów amfetaminy, ponad 150 gramów marihuany, ponad 200 sztuk amunicji, szkielet i części broni, a do tego rzeczy pochodzące z kradzieży z włamaniem do samochodu w postaci elementów nagłośnienia. Oto wynik realizacji sprawy, którą przeprowadzili policjanci operacyjni Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. 29-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, do tego posiadanie amunicji bez zezwolenia i zarzut paserstwa. Decyzją prokuratury został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu zaplanowali realizację sprawy dotyczącej kradzieży z włamaniem do samochodu. Pokrzywdzony utracił wartościowe głośniki i inne elementy nagłośnienia.

Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę. Pozyskali odpowiednie informacje, które wskazywały na to, kto znajduje się w posiadaniu skradzionych rzeczy i oferuje je do sprzedaży. Kiedy poszerzyli swoją wiedzę okazało się, że mężczyzna może też mieć związek z przestępczością narkotykową. Podjęli obserwację okolicy, gdzie miał pojawić się 29-latek z rzeczami na sprzedaż. Kiedy potwierdzili, że są to te same przedmioty, które zostały skradzione z samochodu przystąpili do dalszych działań. Mężczyzna został zatrzymany, głośniki zabezpieczone.

Dalsze czynności miały już miejsce w mieszkaniu 29-latka. Tam okazało się, że rzeczy których posiadanie jest zabronione jest znacznie więcej. Przede wszystkim odzyskano i zabezpieczono wszystkie skradzione elementy nagłośnienia. W dalszej kolejności policjanci zajęli się narkotykami. A te znajdowały się dosłownie wszędzie, w kuchni, pokojach, na stołach, parapecie, w zamrażalniku, w komodach, była też waga elektroniczna. W jednej z szuflad policjanci znaleźli szkielet i części broni, a także amunicję, ponad 200 sztuk. Wszystko zostało zabezpieczone.

Po wykonaniu testów i zważeniu narkotyków okazało się, że 29-latek miał ponad 82 gramy amfetaminy i ponad 150 gramów marihuany. Policjanci z dochodzeniówki skompletowali materiał dowodowy. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe zatrzymany usłyszał zarzuty paserstwa, posiadana znacznej ilości środków odurzających oraz amunicji. Został objęty policyjnym dozorem trzy razy w tygodniu. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

nadkom. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.