Chciał dać policjantom łapówkę, by ci nie zgłaszali, że ma narkotyki

Ostrowscy policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali mężczyznę, u którego znaleźli marihuanę. Ten w zamian za wypuszczenie go bez konsekwencji prawnych zaproponował „łapówkę”. Usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających i złożenia propozycji wręczenia korzyści majątkowej.

W niedzielne popołudnie (5.11) ostrowscy policjanci z wydziału prewencji patrolowali teren miasta. Na ul. Okrzei uwagę policjantów przykuł młody mężczyzna. Podczas legitymowania 24-latka, sprawdzili jego saszetkę, w której znaleźli marihuanę. Mężczyzna prosił policjantów o „przymknięcie na to oczu”, gdyż miał już wcześniej podobną sytuację z narkotykami i obawiał się konsekwencji prawnych. Gdy to nie pomogło 24-latek zaproponował policjantom łapówkę w zamian za zakończenie interwencji bez konsekwencji. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do ostrowskiej komendy. Badanie testerem potwierdziło, że susz jest marihuaną.

Na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego 24-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz złożenia obietnicy wręczenia korzyści majątkowej. Za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Marzena Laczkowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.