Chciał sprzedać wiatrówkę. Zamiast zyskać stracił 2 tys. zł.

37-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego wystawił w internecie na sprzedaż wiatrówkę. Otrzymał wiadomość, że przedmiot został sprzedany i aby otrzymać pieniądze musi kliknąć w przesłany link. Postępując zgodnie z instrukcjami wpisał dane do bankowości elektronicznej i nieświadomie dał przestępcom dostęp do swojego konta. Następnie oszust wyłudził od pokrzywdzonego kod systemu płatności mobilnej, dzięki któremu wypłacił z bankomatu 2 tys. złotych. Bądźmy czujni podczas internetowych transakcji!

Ciechanowscy funkcjonariusze o tym oszustwie zostali poinformowani w miniony wtorek (19.03). 37-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego na jednym z popularnych internetowych portali sprzedażowych wystawił na sprzedaż wiatrówkę. Za pomocą platformy sprzedażowej z mężczyzną skontaktowała się osoba zainteresowana ogłoszeniem. Kupujący przesłał link, dzięki któremu sprzedający miał w łatwy sposób potwierdzić zrealizowaną transakcję i otrzymać pieniądze. Po kliknięciu w link 37-latek został przekierowany na stronę przypominającą stronę banku, w którym posiada konto. Mężczyzna wpisał dane niezbędne do logowania. To spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jego rachunku bankowego. Następnie 37-latek odebrał telefon z informacją, że na skutek błędu transakcji od kupującego została pobrana zbyt duża kwota i konieczny jest zwrot pieniędzy. W tym celu oszust wyłudził od pokrzywdzonego kod systemu płatności mobilnej, dzięki któremu wypłacił 2 tys. złotych w bankomacie w Poznaniu. Ciechanowscy policjanci prowadzą teraz postępowanie w tej sprawie.

Przypominamy! Jeśli kupujący wysyła nam link z informacją, że tylko w ten sposób otrzymamy zapłatę za sprzedawany towar, to możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustwem. Przekazywane przez oszustów linki, często przypominają odnośniki do prawdziwych stron, a różnice są prawie niedostrzegalne. Dlatego za każdym razem powinniśmy dokładnie weryfikować strony internetowe, z których korzystamy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.