Piknik bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Kałuszynie

W Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie odbył się piknik bezpieczeństwa. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. W wydarzeniu uczestniczyli mińscy policjanci, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, OSP Kałuszyn oraz WORD Siedlce. Uczniowie chętnie korzystali z zorganizowanych atrakcji, a także uważnie wysłuchali przeprowadzonych lekcji profilaktycznych.

22 marca w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie, dzięki uprzejmości Pana Dyrektora odbył się piknik bezpieczeństwa. Wydarzenie jest kontynuacją prowadzonych działań w powiecie mińskim „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”. W tak ważnej kwestii, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci zaangażowali się policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim i Komisariatów Policji w Mrozach i Stanisławowie, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Ochotnicza Straż w Kałuszynie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz kadra pedagogiczna szkoły.

Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwrócono na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze zaznaczyli, że każdy uczestnik ruchu ma nie tylko prawa, ale i obowiązki.

W trakcie wydarzenia funkcjonariusze zaprezentowali nowoczesne radiowozy, wyposażenie policjanta oraz prowadzili gry i pogadanki edukacyjne. Mundurowi poruszyli także temat cyberzagrożeń oraz hejtu w internecie.

Policjantów wspomagała nadkomisarz Dorota Hankus, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim, oraz Komendant Komisariatu Policji w Mrozach podkomisarz Paweł Król.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zorganizował rowerowy tor przeszkód oraz alkogoogle, które miały za zadnie pokazać uczestnikom jak ograniczoną widocznością dysponuje osoba nietrzeźwa.

Dzięki uprzejmości Pani Janiny Ewy Orzełowskiej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, która przekazała dla Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim elementy odblaskowe, uczniowie otrzymali wspomniane gadżety. Opaski oraz zawieszki zapewnią uczniom widoczność na drodze. Dodatkowo obecna na miejscu Pani Magdalena Kaliniuk, zaprezentowała okulary vr. Dzięki nim uczniowie mogli stać się uczestnikami zdarzenia, np. w miejscu zamieszkania czy metrze. Zadaniem osoby, która nakładała okulary było udzielenie w wirtualnym świecie pomocy przedmedycznej.

Zaproszona do współpracy Ochotnicza Straż Pożarna w Kałuszynie, z prezesem Robertem Gałązką na czele, zorganizowała pokaz wozu bojowego oraz jego wyposażenie. Druhowie przeprowadzili także prelekcję na temat wzywania i udzielania pomocy. Uczniowie mieli okazję potrenować resuscytację krążeniowo-oddechową.

Niezawodnie dużą atrakcją była obecność starszego posterunkowego „Rysia” maskotki policyjnej, która zawsze wywołuje masę uśmiechu i radości. W trakcie pikniku Pan Arkadiusz Czyżewski, Burmistrz Kałuszyna podziękował służbom za zorganizowanie przedsięwzięcia.

Sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.