Chciał zapłacić fałszywym banknotem

Policjanci z komendy na Pradze Północ zatrzymali 38-latka, który chciał zapłacić za zakupy fałszywym banknotem. Funkcjonariusze zabezpieczyli podrobione 100 złotych. Mężczyzna prosto ze sklepu trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zostali wezwani do jednego ze sklepów na terenie Pragi Północ. Pracownica sklepu poinformowała funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach, w stosunku do jednego z klientów. Ekspedientka twierdziła, że banknot, którym mężczyzna chciał zapłacić za towar jest fałszywy. Odmówiła mu sprzedaży towaru i powiadomiła funkcjonariuszy. Mężczyzna próbował oddalić się ze sklepu przed przyjazdem Policji, jednak kobieta udaremniła mu ucieczkę.

Mundurowi zatrzymali 38-latka. Były to ostatnie jego zakupy w tym dniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli fałszywy 100-złotowy banknot, którym mężczyzna chciał zapłacić za towar. Ponadto zauważyli, że na „wyróżniającej” się stuzłotówce widnieje napis „rekwizyt filmowy”. Podczas przeszukania mieszkańca Pragi Południe policjanci ujawnili przy nim 6 kolejnych banknotów o nominale 100 złotych z podejrzanym napisem „kopia”.

Śledczy z północnopraskiej komendy przedstawili 38-latkowi zarzut usiłowania oszustwa. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy art. 286 KK:
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

sierż.szt. Irmina Sulich

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.