Chciał zarobić na kryptowalutach. Stracił 8 tysięcy

43-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego padł ofiarą oszustów proponujących inwestowanie w kryptowaluty. Łącznie stracił ponad 8000 zł. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach.

W miniony poniedziałek do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 43-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który na jednym z portali społecznościowych natrafił na reklamę platformy inwestycyjnej oferującej szybki zysk. Zainteresowany kliknął w link i wypełnił ankietę, wpisując numer telefonu i adres e-mail. Po chwili zadzwoniła kobieta o charakterystycznym obcym akcencie, która przekonała 43-latka do zainwestowania w kryptowaluty. Pomogła mu założyć konto inwestycyjne, które zostało aktywowane gdy inwestor wpłacił kaucję w kwocie 920 zł. Mężczyzna postępował zgodnie z instrukcjami i zainstalował na swoim telefonie komórkowym aplikację umożliwiającą śledzenie inwestycji. Otrzymał wiadomość e-mail potwierdzającą aktywowanie konta wraz z zapewnieniem, że pieniądze będą od tej chwili „zarabiały na siebie”. Mężczyzna zaczął przelewać różne kwoty na wskazane konto. W tym czasie pośrednik obsługiwał zdalnie jego telefon za pomocą wcześniej zainstalowanej aplikacji i przelewał pieniądze na inne konta. 43-latek nie miał żadnych podejrzeń, gdyż inwestycje przynosiły duże zyski. Dopiero gdy podczas jednej z rozmów telefonicznych z rzekomym doradcą mężczyzna został poproszony o przesłanie zdjęcia swojej karty kredytowej zorientował się, że mógł paść ofiarą oszustwa. W sumie stracił ponad 8000 zł.

Przypominamy, aby zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy. Oszustwa związane z inwestycją w kryptowaluty zwykle wyglądają bardzo podobnie. Po wpłaceniu mniejszych kwot jesteśmy zachęcani zyskiem, jaki jest nam prezentowany. Następnie dokonujemy kolejnych wpłat, często na kilkadziesiąt a nawet kilkaset złotych. Kiedy przychodzi momenty wypłaty zazwyczaj występuje problem i zablokowanie pieniędzy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.