Chciała sprzedać sukienkę za 6 zł, a straciła ponad 6 tysięcy

Apelujemy o zachowanie czujności podczas korzystania z portali sprzedażowych, gdyż jej brak może doprowadzić do utraty dużej ilości pieniędzy. Przekonała się o tym 29-letnia mieszkanka gminy Skórzec, która zamiast sprzedać przedmiot, straciła ponad 6 tys. zł.

Kilka dni temu do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zgłosiła się mieszkanka gminy Skórzec. Kobieta za pośrednictwem jednej z popularnych aplikacji chciała sprzedać sukienkę. Skontaktował się z nią potencjalny nabywca, który przed dokończeniem transakcji wysłał link logowania do rachunku bankowego. Niestety kobieta kliknęła w link, przez co dała mu dostęp do swojego rachunku bankowego. Za jego pośrednictwem, na dane pokrzywdzonej, zaciągnął on szybką pożyczkę, a następnie wypłacił z rachunku bankowego kwotę 6300 zł.

Niestety oszuści ciągle szukają potencjalnych ofiar. Wybierają je nie tylko wśród robiących zakupy w internecie, ale i też wśród sprzedających. Bez względu na to, w jakiej roli występujesz, zawsze musisz zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętaj, żeby nie „klikać” w link niewiadomego pochodzenia, bądź przesłany przez nieznaną nam osobę i podawać danych z karty płatniczej. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możemy stracić oszczędności.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.