Nietrzeźwy kierowca bez uprawnień

Kierowca samochodu dostawczego nigdy nie miał prawa jazdy i wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. 37-latek wydmuchał 2,8 promila. Obok niego siedział pasażer z uprawnieniami, ale także był pijany. Funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego przekazali kierowcę do dalszych czynności Policji.

Na krajowej „pięćdziesiątce” koło Mszczonowa, patrol ITD zatrzymał do rutynowej kontroli samochód dostawczy o dmc do 3,5 tony. Kierowca z opóźnieniem zareagował na wydane przez inspektora polecenie do zatrzymania się i stanął dopiero za zatoką punktu kontrolnego. Szybko okazało się, co było tego powodem. Pierwsze badanie trzeźwości wykazało ponad 2,1 promila alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę. Drugi pomiar wykazał dużą tendencję wzrostową – mężczyzna wydmuchał 2,8 promila. Na początku rozmowy z inspektorami kierowca twierdził, że nie wziął ze sobą prawa jazdy. W toku dalszych czynności stwierdzono, że 37-latek nigdy nie miał prawa jazdy. Uprawnienia do kierowania pojazdami miał za to jego pasażer, ale również był nietrzeźwy. Na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy Policji. Przejęli oni nietrzeźwego kierowcę oraz pojazd do dalszych czynności.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.