Chciała zainwestować w kryptowaluty. Straciła 15 tysięcy

41-latka z gm. Joniec padła ofiarą oszustów działających na rynku kryptowalut. Za namową rzekomego doradcy zainstalowała aplikacje do handlu wirtualnymi walutami i podała mu swoje dane osobowe. Oszust to wykorzystał i zaciągnął który zaciągnął na jego konto pożyczki w wysokości ponad 15 tys. zł. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach!

Kilka dni temu 41-letnia mieszkanka gm. Joniec powiadomiła policjantów z Płońska o oszustwie na jej szkodę. Pokrzywdzona wyjaśniła, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za konsultanta firmy brokerskiej. Przekonywał kobietę, że ta ma do odbioru dużą sumę pieniędzy, gdyż zarobiła na inwestycji w kryptowaluty. Pomimo tego, że 41-latka nigdy nie inwestowała w wirtualną walutę, podczas rozmowy z mężczyzną straciła czujność. Podała mu swoje dane osobowe, numer pesel i adres e-mail oraz zainstalowała aplikację do handlu kryptowalutą.

Chwilę później otrzymała na maila kody, które miały umożliwić przesłanie pieniędzy na jej konto. Gdy podała je „doradcy”, na jej rachunek bankowy wpłynęło ponad 15 tys. zł. Mężczyzna twierdził, że te pieniądze należy od razu zainwestować. Mieszkanka gm. Joniec podała „konsultantowi” kody autoryzujące przelewy z jej konta i po tym kontakt się urwał.

Kilka dni później 41 latka dowiedziała się, że na jej dane osobowe, w dwóch różnych firmach zostały zawarte umowy na pożyczki, na łączną kwotę ponad 15 tys. zł.

Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach. Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć we wszystkie zapewnienia osoby, która proponuje nam szybki i wysoki zysk. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.