Prawie się udało… zatrzymani podczas kontroli bezpieczeństwa

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali trzech cudzoziemców bez tytułów pobytowych, dodatkowo dwóch z nich legitymowało się paszportami należącymi do innych osób.

Do ujawnienia, a następnie zatrzymania trzech obywateli Indii doszło na nowodworskim lotnisku w trakcie kontroli bezpieczeństwa przed planowanym rejsem do Porto. Czujność funkcjonariuszy Straży Granicznej nie zawiodła, bowiem widząc nerwowe zachowanie mężczyzn, poddali ich rutynowej kontroli legalności pobytu, w wyniku której okazało się, że cudzoziemcy nie posiadali żadnych wiz ani tytułów pobytowych w Polsce i na terenie państw strefy Schengen, a dodatkowo dwóch z nich posługiwało się paszportami, które w rzeczywistości należały do innych osób. Obywatele Indii sądzili, że wykorzystując metodę na podobieństwo uda im się w ten sposób wylecieć do Portugali.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Wszczęto wobec nich postepowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących do powrotu. Dwóch z zatrzymanych obywateli Indii dodatkowo usłyszało zarzuty o czyn z art. 275 § 1 kk. tj. posłużenie się na terenie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin podczas kontroli legalności pobytu dokumentami stwierdzającymi tożsamość innych osoby. Podejrzani w trakcie przesłuchania złożyli wyjaśnienia, w którym przyznali się do zarzucanego czynu i poddali się dobrowolnie karze w postaci 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat, przepadek dowodów rzeczowego oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości.

Trzeci z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze świadka na okoliczność znajomości z podejrzanymi. Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wystąpił do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim z wnioskiem o umieszczenie mężczyzn w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.