Chciała zgłosić kradzież telefonu, a odpowie za kradzież telewizora

Dzięki czujności policjantów wydziału mienia kobieta, która złożyła zawiadomienie o kradzieży telefonu została zatrzymana. Jak ustalili funkcjonariusze, sama okazała się sprawczynią kradzieży telewizora i dekodera. Przestępstwa dokonała wspólnie z partnerem, którego z kolei wskazywała jako sprawcę kradzieży swojego telefonu. Mężczyzna od kilku dni przebywał już w areszcie, został zatrzymany, bo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Operacyjni z wydziału mienia błyskawicznie odzyskali telewizor, a 40-latka i jej partner odpowiedzą za kradzież.

Do komendy zgłosiła się kobieta, która powiadomiła o kradzieży jej telefonu. Jako sprawcę wskazała partnera. Ten zaś został zatrzymany kilka dni wcześniej, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności i aktualnie przebywał w areszcie śledczym. W trakcie przesłuchania czujni policjanci ustalili, że 40-latka wspólne ze wskazanym partnerem dokonali innej kradzieży. Chodziło o telewizor i dekoder z wynajmowanego mieszkania. Operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu od razu zadziałali i dotarli do lombardu, w którym odzyskali i zabezpieczyli skradziony telewizor warty 2 tysiące złotych. 40-latka została zatrzymana. Na podstawie zgromadzonych dowodów śledczy z wydziału mienia przedstawili jej zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu z partnerem kradzieży. Mężczyźnie zarzut zostanie ogłoszony w areszcie śledczym. On również poniesie odpowiedzialność za to przestępstwo.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.