Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Chcieli sprzedać spodenki za 20 zł. Stracili ponad 5000 złotych

Pomimo wielokrotnych apeli ze strony Policji okazuje się, że oszustwo związane z platformami sprzedażowymi nie dla wszystkich jest znane. Ofiara otrzymuje od rzekomego kupującego link i nie myśląc o zasadach bezpieczeństwa, a tylko o zysku, klika w ten link. Następnie wpisuje dane autoryzujące do karty bądź konta i tym samym przekazuje poufne dane oszustom. Mieszkaniec Ciechanowa powiadomił policjantów, że w taki właśnie sposób stracił ponad 5000 zł.

Ciechanowscy policjanci o oszustwie zostali poinformowani w miniony poniedziałek (6.03). Żona 28-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wystawiła na jednym z portali ogłoszeniowych na sprzedaż spodenki. Na adres e-mail odezwała się osoba chętna, by je kupić i zaproponowała płatność przez stronę internetową. Wiadomość zawierała link do otrzymania zapłaty. 28-latek zdecydował się w niego kliknąć i wpisał dane wrażliwe swojego konta. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jego pieniędzy. Po chwili mężczyzna zorientował się, że stracił ponad 5000 zł. Skontaktował się z bankiem, aby zablokować swój rachunek bankowy i kartę bankomatową. Podczas rozmowy z konsultantem dowiedział się, że ktoś próbował zaciągnąć na jego dane kredyt na kwotę 20000 zł. Na szczęście oszustowi nie udało się tego zrobić.

Pamiętajmy – sprzedając w internecie również możemy stać się ofiarą oszustów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.