Chcieli ukraść siekiery. Zostali przyłapani przez pracowników sklepu

Wyszkowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu legionowskiego, którzy w jednym sklepie w Wyszkowie usiłowali ukraść 5 siekier o wartości ponad 1400 złotych. Amatorzy cudzej własności zostali przyłapani na kradzieży przez pracowników sklepu, którzy ich ujęli. Teraz o ich losie zdecyduje sąd. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku tygodnia dyżurny wyszkowskich policjantów został powiadomiony przez pracowników jednego z sklepów o ujęciu dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść 5 siekier o łącznej wartości ponad 1400 złotych. Mężczyźni po wejściu do pawilonu zachowywali się podejrzanie co wzbudziło czujność wśród pracowników, którzy bacznie obserwowali ich poczynania.

Szybko okazało się, że dwaj mieszkańcy powiatu legionowskiego nie przyszli na zakupy, a w weszli do sklepu z zamiarem kradzieży siekier, które chowali do torby i pod ubrania za paski do spodni. Pracownicy zdecydowali się zamknąć sklep i wezwali na miejsce wyszkowskich policjantów.

Amatorami cudzej własności okazali się mieszkańcy powiatu legionowskiego w wieku 35 i 69 lat. Zostali oni zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowej obaj usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży, do którego się przyznali.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.