niedziela, 22 maja 2022

Chcieli wyjaśnić nieporozumienia przy pomocy broni pneumatycznej

Płońscy policjanci zatrzymali 22-latka, który strzelając z broni pneumatycznej do samochodu osobowego uszkodził w nim tylną szybę. Strzały padły w czasie „pościgu” audi za bmw. Autami podróżowały skonfliktowane od dawna osoby. Młodemu mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Płońska otrzymali zgłoszenie o strzałach, jakie miały paść w kierunku osobowego bmw z innego pojazdu. Jak wynikało z informacji oba auta jechały z dużą prędkością od strony Strachowa w kierunku Płońska. Audi goniące bmw policjanci zatrzymali do kontroli na terenie miasta. Jak się okazało autem tym kierowała 25-letnia mieszkanka gm. Naruszewo, a wraz z nią podróżował jej mąż i dwóch znajomych. Kierowcą bmw, za którym jechali był 28-letni płońszczanin, były partner 25-latki, natomiast pasażerką tego auta, jego obecna dziewczyna. W czasie przeszukania audi, pod przednimi siedzeniami policjanci znaleźli trzy jednostki broni pneumatycznej i pałkę teleskopową.

Funkcjonariusze ustalili, że od dłuższego czasu osoby kierujące oboma pojazdami oraz ich bliscy są ze sobą skonfliktowani. Osoby podróżujące audi twierdziły, że chciały wyjaśnić sprawy prywatne z kierowcą bmw, lecz ten nie zatrzymywał swojego auta. W czasie „pościgu” 22-letni pasażer audi oddał kilka strzałów z broni pneumatycznej w kierunku bmw, uszkadzając jego tylną szybę. Wszyscy pasażerowie audi zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Strony konfliktu zostały pouczone o dalszym toku postępowania i przysługujących prawach.

22-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Zobacz również