Chcieli wywieźć z huty ponad 1000 kilogramów złomu

Kryminalni z Bielan na gorącym uczynku kradzieży zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy busem chcieli wywieźć z terenu huty około 1000 kilogramów złomu. Jednym ze sprawców kradzieży okazał się pracownik ochrony tego terenu. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty za kradzież. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu do komendy na Bielanach zaczęły wpływać informacje, że z terenu huty kradziony jest złom. Sprawą od razu zajęli funkcjonariusze z wydziału kryminalnego.

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że z kradzieżami złomu może mieć związek jeden z pracowników ochrony. Ich przypuszczenia szybko potwierdziły się. Kilka dni temu uwagę funkcjonariuszy zwrócił bus wjeżdżający na teren huty, a po kilku chwilach wyjeżdzający z niej z powrotem. Jak się później okazało, tle wystarczyło sprawcom na załadowanie busa złomem.

Przy bramie prowadzącej na teren huty, kierowca i pasażer zostali wylegitymowani. Okazało się, że pasażerem jest pracownik firmy ochroniarskiej, który na swoich dyżurach dorabiał sobie jeszcze kradzieżą złomu. Wewnątrz samochodu znajdowało się około 1000 kilogramów złomu o wartości około 1000 złotych.

53-latek i 42-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty za kradzież. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.