Ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych listem gończym

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie jednego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. 30-latek poszukiwany był do odbycia 129 dni kary pozbawienia wolności, a 28-latek do odbycia zastępczej kary 120 dni aresztu. Mężczyźni doprowadzeni zostali do zakładu karnego.

Policjanci z Zespołu do Spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób ciechanowskiej komendy szukają nie tylko osób zaginionych, ale również ścigają przestępców, za którymi wystawione są np. listy gończe. Zajmują się również identyfikacją osób, których tożsamości nie można ustalić. Realizując swoje zadania często sprawdzają po kilka adresów dziennie, również na terenie innych powiatów i województw, wszystko po to, aby ostatecznie dotrzeć do osób, które są w ich zainteresowaniu.

W miniony piątek, dzięki dobrze przeprowadzonej akcji, ciechanowscy kryminalni zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie do odbycia 129 dni kary pozbawienia wolności. Tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę poszukiwanego na podstawie listu gończego, wydanego przez Sąd Rejonowy w Płocku. 28-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego miał do odbycia 120 dni zastępczej kary aresztu. Obaj mężczyźni doprowadzeni zostali do zakładu karnego.

Pomimo tego, że sposobów i metod ukrywania się osób jest dużo, to efekty pracy pokazują, że funkcjonariusze zatrzymują kolejnych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Jednym z ważnych działań policji jest przecież zatrzymywanie osób poszukiwanych, tak, aby takie osoby nie uniknęły odpowiedzialności karnej.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.