Tymczasowy areszt za znęcanie się nad konkubiną

Otwoccy policjanci podczas interwencji natychmiast zatrzymali 46-letniego obywatela Ukrainy. Z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna od lipca 2022 roku wielokrotnie wszczynał awantury domowe, w trakcie których kierował pod adresem konkubiny wulgarne, obraźliwe słowa. Na tym jednak się nie kończyło, groził jej bowiem także pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała oraz stosował wobec niej przemoc, popychając, uderzając pięściami, szarpiąc i ciągnąć za włosy. Otwocki sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę otwoccy policjanci z grupy patrolowo-interwencyjnej zatrzymali 46-letniego obywatela Ukrainy, który od lipca 2022 roku znęcał się nad swoją konkubiną. 20-letnia pokrzywdzona opowiedziała mundurowym o przemocy jakiej doświadcza ze strony mężczyzny. Według relacji kobiety, 46-latek będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających wszczyna awantury domowe, podczas których wyzywa ją słowami wulgarnymi i grozi jej pozbawieniem życia. Dochodzi również do przemocy fizycznej, gdyż jak przyznała pokrzywdzona, konkubent uderza ją pięściami i kopie po całym ciele, szarpie za włosy i popycha.

Wówczas agresywny mężczyzna natychmiast trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W związku z podejrzeniem stosowania przemocy domowej interweniujący policjanci sporządzili również Niebieską Kartę. Następnie śledczy zebrali dowody świadczące o tym, że 46 – latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną. Zebrane w sprawie materiały niezwłocznie zostały przekazane w ręce prokuratora. Po zapoznaniu się z dowodami, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku przedstawił podejrzanemu zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad kobietą. Ponadto mając na względzie ochronę osoby pokrzywdzonej wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku i jego decyzją obywatel Ukrainy najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za przestępstwo znęcania się grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.