Ciechanowska drogówka zatrzymała dwa prawa jazdy

Za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

W piątek około godz. 17:15 w miejscowości Stary Garwarz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Volkswagen Golf. 19–letni kierujący, mieszkaniec naszego powiatu, przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h w terenie zabudowanym. 19– latek stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

W niedzielę ok. godz. 10:00 na ul. Kwiatowej policjanci ciechanowskiej drogówki zatrzymali 33–letniego kierującego pojazdem BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 58 km/h. Ciechanowianin stracił prawo jazdy oraz otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że od 1 stycznia kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które weszły w życie, są bardziej surowe wobec piratów drogowych, zwiększyły się kwoty mandatów za najpoważniejsze wykroczenia drogowe

kom. Bożena Kuklak