Ciechanowska Grupa SPEED podsumowała miniony tydzień na drogach

Ciechanowscy policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED każdego dnia nieustannie eliminują z ruchu kierujących, którzy poprzez swój styl jazdy zagrażają bezpieczeństwu na drodze. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” w minionym tygodniu skontrolowali ponad 100 pojazdów, ujawnili 98 wykroczeń.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci ciechanowskiej grupy SPEED skontrolowali ponad 100 pojazdów na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze ujawnili 98 wykroczeń, z których aż 90 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli 73 mandaty, a w trzech przypadkach skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Przypominamy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.