Nietrzeźwy kierowca Seata prawie uderzył w radiowóz

Policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 30-latek bez uprawnień, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, prawie uderzył w radiowóz. Grożą mu 2 lata wiezienia.

Patrol ruchu drogowego w czasie przejazdu przez miejscowości Jeżewo gm. Płońsk zwrócił uwagę na jadącego w przeciwnym kierunku seata. Kierowca tego pojazdu jechał wężykiem i w pewnym momencie prawie uderzył w radiowóz. Kierujący policyjnym autem funkcjonariusz musiał zjechać na pobocze, by uniknąć zderzenia.
Policjanci pojechali za seatem i zatrzymali do kontroli. Za kierownicą auta siedział 30-letni mieszkaniec gm. Płońsk, od którego czuć było alkohol. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila. Do tego funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód został odholowany na strzeżony parking, a pijany kierowca przekazany wskazanej przez niego osobie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości 30-latkowi grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub 2 lata pozbawienia wolności. Do tego musi się liczyć z innymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania – co najmniej kilkuletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.