Ćwiczenia ERAP 2021

W sobotę (27.11) chwilę po północy na lotnisku Warszawa – Modlin doszło do katastrofy samolotu pasażerskiego lecącego z Glasgow. Ranni pasażerowie zostali przewiezieni do terminala, gdzie uzyskali pomoc medyczną oraz wsparcie personelu. Opieką otoczono również rodziny oczekujące na swoich bliskich w hali przylotów. Taki scenariusz został zrealizowany podczas ćwiczeń ERAP 2021 (Emergency Response Action Plan). W ćwiczeniach udział wzięły wszystkie służby lotniskowe oraz przedstawiciele przewoźnika.

Na lotnisku Warszawa – Modlin co roku odbywają się ćwiczenia doskonalące procedury. Po otrzymaniu zgłoszenia o katastrofie, na pas startowy natychmiast udały się zastępy Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej.

Pozoranci przewiezieni zostali do terminala, gdzie udzielono im pomocy medycznej oraz wsparcia psychicznego zapewniając min. opiekę medyczna jak i wodę do picia i słodki poczęstunek. Pasażerowie będąc w szoku awanturowali się z personelem w związku z czym interweniowała Straż Graniczna oraz Straż Ochrony Lotniska. Wśród pasażerów znalazło się dziecko, którego mama odwieziona została do szpitala. W tym przypadku wdrożono procedurę zapewnienia opieki nad dzieckiem przez pracownika linii lotniczej.

Pasażerowie oczekujący na poranne odloty z lotniska, zostali poinformowani o prowadzonych ćwiczeniach i wygłaszanych komunikatach głosowych dotyczących prowadzonej akcji ratowniczej. Pozorantami w czasie ćwiczeń byli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.