Ćwiczenia praktyczne pk. „Baza 2022” w Miszewku Strzałkowskim

W Miszewku Strzałkowskim odbyły się ćwiczenia praktyczne pk. „Baza 2022” na terenie Bazy Surowcowej PERN S.A.

Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, która sprawuje nadzór nad zakładami o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej na terenie województwa mazowieckiego, przy współpracy Komendy Miejskiej PSP w Płocku.

Głównymi celami ćwiczeń było sprawdzenie funkcjonowania wewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego na podstawie wybranego reprezentatywnego zdarzenia awaryjnego oraz rozpoznanie operacyjne zakładu i doskonalenie współdziałania podmiotów ratowniczych podczas zdarzeń.

W założeniach do ćwiczeń manewrowych przyjęto scenariusz reprezentatywnego zdarzenia awaryjnego wynikającego z Wewnętrznego Planu Operacyjno-Ratowniczego: pożar zbiornika magazynowego na części lub na całej powierzchni. Dodatkowo, w celu doskonalenia zasad obsługi w trakcie ćwiczeń przeprowadzono rozwinięcie kontenera wężowego W-305 i organizację zaopatrzenia wodnego z jego wykorzystaniem.

Kierującym działaniami ratowniczymi (KDR) na poziomie strategicznym był st. bryg. Artur Gonera Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Opracowanie i zdjęcia: sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.