Zaatakował nożem, został tymczasowo aresztowany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy na Pradze Północ zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem 41-latka. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. W trakcie dalszych czynności ustalono, że obaj mężczyźni są ze sobą spokrewnieni i razem mieszkają. Przed zdarzeniem wspólnie spożywali alkohol. Zatrzymany 23-latek trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ. Tam postawiono mu zarzut, za który grozi mu kara nie niższa niż 3 lata pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 2 miesiące.

Policjanci z wydziału wywiadowczo – patrolowego na Pradze Północ otrzymali informację o rannym mieszkańcu. Bardzo szybko zjawili się w jego mieszkaniu przy ulicy Targowej. Tam zastali 41-latka. Był on zakrwawiony, miał rany w okolicy twarzy, dłoni oraz nóg. Wymagał natychmiastowej pomocy medycznej.

Policjanci ustalili, że gdy mężczyzna spał jego siostrzeniec zaatakował go nożem, potem uciekł. Ranny mężczyzna nie wiedział, co było powodem jego zachowania. Wyjaśnił jedynie, że wcześniej razem spożywali alkohol. Mężczyzna zdołał opisać policjantom wygląd 23-latka. Chwilę potem został przewieziony do szpitala.

Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo – śledczej wykonali oględziny w mieszkaniu i zabezpieczyli ślady.

Ze względu na charakter zdarzenia do poszukiwań 23-latka włączyli się policjanci pionu kryminalnego. Lustrację w tym rejonie prowadzili również dzielnicowi. Wszyscy skierowani do działań funkcjonariusze intensywnie pracowali nad zatrzymaniem mężczyzny.

Policyjny patrol w rejonie ulicy Stalowej zabezpieczył nóż, którym posłużył się 23-latek.

Niespełna dwie godziny później kryminalni zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Trafił on do północnopraskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego i przesłuchali świadków.

We wtorek doprowadzili zatrzymanego na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Tam na podstawie zebranego procesowo materiału dowodowego 23-latek usłyszał zarzut dotyczący usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 41-latka w zbiegu z naruszeniem czynności narządu jego ciała.

Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Grozi mu kara nie niższa niż 3 lata pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.