Ćwiczenia strażackie na terenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie

Strażacy z mławskiej komendy przez 3 dni ćwiczyli na terenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie przy ul. Dobrskiej 1. Szkolenie dla zmian służbowych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Mławie odbyło się w dniach 26-28 października w ramach doskonalenia zawodowego. Tym razem scenariusz ćwiczeń zakładał pożar substancji łatwopalnej w pomieszczeniu garażowym. W wyniku pożaru jedna osoba uległa zatruciu i poparzeniu pozostając w silnie zadymionych pomieszczeniach szpitala.

Po przyjęciu zgłoszenia Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mławie dysponuje na miejsce 3 zastępy straży pożarnej w tym dwa samochody gaśnicze i samochód typu podnośnik hydrauliczny, który w tego typu obiektach wykorzystywany jest m. in. do prowadzenia ewakuacji i podawania prądów wody z zewnątrz.

Po dojechaniu na miejsce strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie kierujący działaniem ratowniczym w asyście I roty przeprowadził tzw. rozpoznanie, w wyniku którego mógł wypracować zamiar taktyczny. W tym przypadku poszukiwanie pracownika i działania gaśnicze prowadzone były równolegle. Po odnalezieniu i ewakuowaniu nieprzytomnego w miejsce bezpieczne udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ćwiczenia były doskonałą okazją do zapoznania się z obiektem, sprawdzenia możliwość poboru wody z sieci hydrantowej oraz przećwiczenia umiejętności i wiedzy nabytej podczas szkoleń teoretycznych.

Tekst: st. kpt. Jacek Dryll
Zdjęcia: mł. asp. Paweł Staniszewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.