Ćwiczenia strażaków z zakresu ratownictwa na obszarach wodnych

W dniach 19, 26 oraz 27 stycznia 2023 roku, nad zbiornikiem wodnym „Łazienki” przy ul. Budowlanej w Mińsku Mazowieckim, odbyły się ćwiczenia z ratownictwa na obszarach wodnych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mińsku Mazowieckim.

Strażacy doskonalili swoje umiejętności w zakresie ratownictwa wodnego oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na podejmowanie poszkodowanego z wody.

Dodatkowo podczas ćwiczeń obecni byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mińsku Mazowieckim, a także uczniowie klasy pożarniczo-ratowniczej z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. Dzieci i młodzież mieli okazję zaobserwować metody, jakie wykorzystują strażacy do pomocy poszkodowanym znajdującym się w wodzie oraz osobom tonącym.

W ramach współpracy pomiędzy służbami na ćwiczeniach obecni byli również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Słuchaczom zostały przedstawione różne zagadnienia z zakresu prewencji społecznej, m.in. zagrożenia związane z korzystaniem z tzw. „dzikich lodowisk”, zagrożenia związane z zabawami i aktywnością na świeżym powietrzu podczas ferii zimowych oraz podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku, a także zagrożenia związane z oddziaływaniem niskich temperatur.

Opracowanie i zdjęcia: st. str. Natalia Sadowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.