Ćwiczenia w zakładzie CEDROB S.A.

29 czerwca na terenie zakładu CEDROB S.A. Zakład Surowców Paszowych w Ujazdówku odbyły się ćwiczenia praktyczne pk. „CEDROB 2022”. Zostały one zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, przy współpracy Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie.

Głównymi celami manewrów było prowadzenie na terenie zakładu działań ratowniczo-gaśniczych, w tym specjalistycznych działań z zakresu z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego i ratownictwa wysokościowego przy użyciu sił i środków PSP wchodzących w skład Mazowieckiej Brygady Odwodowej oraz wydzielonych sił i środków z terenu powiatu ciechanowskiego. Ćwiczenia nadzorował Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP w Warszawie nadbryg. Jarosław Nowosielski.

Podczas „Cedrob 2022” strażacy prowadzili działania ratownicze w związku z rozszczelnieniem zbiornika transportowego i wyciekiem substancji chemicznej, udzieleniem pomocy medycznej i ewakuacją poszkodowanych pracujących na wysokości, uwolnieniem z rozbitego pojazdu osób poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym oraz działania gaśnicze w związku z pożarem lasu. Realizacja wszystkich założeń odbywała się z wykorzystaniem kierowania działaniami na poziomie strategicznym, wspomaganym pracą sztabu.

W manewrach brały udział siły i środki z terenu województwa mazowieckiego:
– Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego ”Ciechanów 6”,
– Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego „Ostrołęka 7”,
– Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego „Siedlce 7”,
– Samochód Dowodzenia i Łączności SDł Renault z JRG 3 Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy,
– OSP Ościsłowo,
– OSP Sarnowa Góra,
– OSP Rydzewo.

Opracowanie i zdjęcia: sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.