Ćwiczenia zgrywające JRG Żuromin i jednostek OSP z terenu powiatu żuromińskiego

W dniach 23, 28 i 30 grudnia 2023 roku, w ramach realizacji planu doskonalenia zawodowego odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze na obiekcie Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żurominie.

Założeniem do ćwiczeń był pożar w pomieszczeniach piwnicznych Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, gdzie zagrożone były pozostałe pomieszczenia zakładu i przebywające tam osoby. Dodatkowo w wyniku podjętej próby gaszenia, obrażeń doznał jeden z pracowników, z którym nie było kontaktu i przebywał w zadymieniu.

Ćwiczenia obejmowały doskonalenie umiejętności praktycznych w zakresie:
– działań taktycznych i gaśniczych związanych z likwidacją pożarów w obiektach opiekuńczo – leczniczych;
– sposobów ewakuacji osób o ograniczonej zdolności poruszania się;
– prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych w pomieszczeniach piwnicznych, w tym zasad poruszania się i taktyki gaśniczej przy pożarach wewnętrznych;
– zgrywania, współdziałania i realizacji wspólnych zadań jednostek PSP i OSP;
– doskonalenia umiejętności praktycznych z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy;
– sprawdzenia operacyjnego przygotowania obiektu do działań ratowniczo – gaśniczych.

Strażacy biorący udział w ćwiczeniach mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką obiektu w tym zabezpieczeniami przeciwpożarowymi, zaopatrzeniem wodnym do celów gaśniczych na terenie zakładu, drogami ewakuacji i wyjść ewakuacyjnych z obiektu. W ćwiczeniach brały udział zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie oraz jednostki OSP Lutocin, OSP Poniatowo, OSP Zieluń, OSP Bieżuń, OSP Siemiątkowo oraz OSP Krzeczanowo.

Wszystkim strażakom biorącym udział w ćwiczeniach dziękujemy za zaangażowanie, a Dyrekcji SPZZOZ Żuromin oraz kierownictwu Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego za współpracę i umożliwienie przeprowadzenia ćwiczeń.

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Welenc – KP PSP Żuromin;
Zdjęcia: st. kpt. Tomasz Welenc, asp. Sławomir Rakoczy – KP PSP Żuromin.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.