Pijany kierowca ściął znaki drogowe, barierki i latarnie

O wielkim szczęściu może mówić 21-letni kierujący volkswagenem, który mając ponad 2 promile alkoholu doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na wysepkę na przejściu dla pieszych i uszkodził znak drogowy. Następnie zjechał na chodnik, zniszczył kolejny znak i barierki ochronne, po czym uderzył w latarnię i ogrodzenie. Okazało się, że 21-latek nie ma prawa jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Nietypowo rozpoczęła się niedzielna służba policjantów z Posterunku Policji w Glinojecku. Kilka minut po godz. 18 mundurowi byli świadkami niebezpiecznego zdarzenia na ul. Płockiej w Glinojecku. Kierujący volkswagenem, który poruszał się w kierunku Ciechanowa, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na wysepkę na przejściu dla pieszych i uszkodził znak drogowy. Następnie zjechał na chodnik, uszkodził kolejny znak drogowy, barierki ochronne i latarnię. Swoją jazdę zakończył na ogrodzeniu.

Policjanci natychmiast podbiegli do volkswagena. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 21-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Na szczęście nikt w wyniku tego zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Teraz 21-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Odpowie również za popełnione wykroczenia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.