Cztery nastolatki zdemolowały wnętrze baru

Cztery nastolatki zdemolowały wnętrze baru. Straty wyniosły blisko 17 tys. zł. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Na podstawie nagrań funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nowym Mieście ustalili tożsamość sprawczyń. O wymiarze kary dla trzech 16-latek i 15-latki zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Na początku listopada br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku otrzymali zgłoszenie o zdemolowaniu jednego z barów mieszczących się na terenie pow. płońskiego. Lokal działał sezonowo przy wypożyczalni kajaków. W czasie gdy bar był zamknięty ktoś dostał się do jego wnętrza i zniszczył jego wyposażenie, powodując straty na łączną kwotę blisko 17 tys. zł.

Właścicielkę baru zaalarmował jej znajomy, który zobaczył zapalone w lokalu światło. Kobieta po wejściu do środka, sprawdziła zapisy z kamer monitoringu umieszczonego w barze. Okazało się, że panujący wokół bałagan, to sprawka czterech nastolatek, które dostały się do wnętrza przez balkon. Dziewczyny chodziły po stołach i je przewracały, wspinały się po lodówkach, a wszystko co mogły kopały lub tym rzucały. Uszkodziły między innymi stół bilardowy, wyrwały kółka przy odkurzaczu, połamały parasol zewnętrzny, zbiły zastawę stołową, a także zniszczyły dach przybudówki, który zarwał się, jak po nim chodziły. Ich wszystkie poczynania zarejestrowały kamery.

Przekazane przez pokrzywdzoną nagrania funkcjonariusze z płońskiej komendy dokładnie przeanalizowali. Na ich podstawie policjanci z Posterunku Policji w Nowym Mieście ustalili tożsamość sprawczyń uszkodzeń mienia. Trzy mają po 16-lat, jedna to 15-latka. Wszystkie są mieszkankami pow. płońskiego. Zostały wezwane do jednostki policji wraz z rodzicami.

W czasie przesłuchań w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego nastolatki przyznały się do wszystkiego. Nie potrafiły w sposób racjonalny wytłumaczyć swojego zachowania. Według najmłodszej, nic wielkiego się nie stało. Zgodnie z kodeksem karnym osobom dopuszczającym się przestępstwa uszkodzenia mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. W przypadku osób niepełnoletnich o wymiarze kary decyduje sąd rodzinny i nieletnich.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.