Czujna seniorka nie uwierzyła w historię o wypadku i uniknęła straty 65 tys. złotych

Policjanci kolejny raz ostrzegają przed oszustami, którzy działają metodą na „na wypadek”. Oszuści dzwonią w imieniu krewnych, którzy rzekomo uczestniczyli w wypadku drogowym i potrzebują pomocy finansowej. Taki telefon odebrała 69-letnia ciechanowianka. Na szczęście seniorka wykazała się czujnością i nie dała się oszukać. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę w kontaktach z obcymi osobami.

W minioną niedzielę (19.11) na telefon stacjonarny 69-letniej ciechanowianki zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że jej syn miał poważny wypadek samochodowy i potrzebuje natychmiastowej pomocy finansowej. Jak przekazał rozmówca, konieczna była wpłata 65 tys. złotych, aby syn uniknął konsekwencji za spowodowanie wypadku. Seniorka podejrzewając oszustwo, postanowiła zweryfikować uzyskaną informację i rozłączyła się. Szybko skontaktowała się z synem, który zaprzeczył, że doszło do takiego zdarzenia. Ciechanowianka uświadomiła sobie, że telefon ten miał na celu wyłudzenie od niej pieniędzy i natychmiast zgłosiła sprawę ciechanowskim policjantom. Dzięki czujności i rozwadze kobieta uniknęła utraty oszczędności.

Osoby starsze są w szczególności narażone na różnego rodzaju oszustwa. Przestępcy, aby wyłudzić pieniądze, wykorzystują różne metody: ,,na policjanta’’, ,, na wnuczka’’ czy „na wypadek”. Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Dlatego też ciechanowscy policjanci starają się dotrzeć do jak największej liczby seniorów, by przestrzegać ich przed oszustwami i wskazać jak postępować, gdy ktoś będzie chciał od nich wyłudzić pieniądze.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.