Ćwiczenia obronne w Pruszkowie

Na terenie powiatu pruszkowskiego odbyły się ćwiczenia obronne pk. „POWIAT 2023”, które zostały zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie. Ich tematyka obejmowała sprawdzenie przygotowania organów jednostek administracyjnych i sił systemu ratowniczego powiatu do realizacji zadań w pracesie osiągnięcia wyzszych stanów gotowości obronnej oraz realizacji przedsięwięć wynikających z planów operacyjnych powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczenstwa państwa w czasie wojny.

Ćwiczenia miały bardzo ważne znaczenie z uwagi na doskonalenie metod i form współdziałania służb w realnych warunkach zagrożenia, co ma wymierny wpływ na zdolność do działania w przypadku wystapienia sytuacji kryzysowej.

W ramach ćwiczenia działania ratowniczo – gaśnicze prowadzone były przez Komende Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, przy wspołpracy z podległymi jednostami ochotniczych straży pożarnych (OSP Falenty, OSP Brwinów i OSP Piastów).

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.