Czujne oko policjantów doprowadziło do zatrzymania kierującego z dwoma zakazami

Spostrzegawczość, kojarzenie faktów oraz pamięć do twarzy z pewnością pomaga w służbie policjantom. Dwóch ciechanowskich policjantów dowiodło, że z tych przydatnych umiejętności potrafi korzystać. Mundurowi rozpoznali za kierownicą toyoty mężczyznę, który posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. 81-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony czwartek (7.12) policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na ul. Fabrycznej w Ciechanowie rozpoznali za kierownicą toyoty mężczyznę, który miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 81-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma nie jeden, ale dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie. Mężczyzna w przeszłości kilkukrotnie zatrzymany był przez policjantów za jazdę po alkoholu i bez uprawnień do kierowania. Teraz 81-latek ponownie odpowie przed sądem. Jego pojazd został odholowany na policyjny parking.

Przypominamy, że zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym orzekanym przez sąd wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego, czyli za spowodowanie wypadku drogowego, katastrofy w komunikacji, bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwa, a najczęściej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Naruszenie zakazu jest przestępstwem wynikającym z artykułu 244 kodeksu karnego, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Magda Zarembska/ KPP Ciechanów

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.