Zakończenie kursu podstawowego druhów Ochotniczych Straży Pożarnych w Żurominie

10 grudnia 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie przeprowadzono egzamin końcowy szkolenia podstawowego druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu, które przeprowadzono w dniach od 20 października do 10 grudnia 2023 roku.

Szkolenie obejmowało 128 godzin dydaktycznych, w czasie których druhowie zapoznawali się m in. z tematyką dotyczącą udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych zarówno w formie teoretycznej jak i praktycznej. Uczestnicy odbyli również szkolenie w komorze dymowej oraz szkolenie w ramach współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Komisja egzaminacyjna powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie, składająca się z funkcjonariuszy tutejszej komendy po przeprowadzonym egzaminie teoretycznym i praktycznym stwierdziła, że 38 słuchaczy, którzy zostali dopuszczeni do egzaminu ukończyli szkolenie z wynikiem pozytywnym.

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Welenc – KP PSP Żuromin
Zdjęcia: KP PSP Żuromin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.