poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Czujność społeczeństwa po raz kolejny nie zawiodła

Dzięki czujności i obywatelskiej postawie mieszkańców miejscowości Tarczyn policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zabezpieczyli Mazdę CX-5 mogącą pochodzić z przestępstwa. Tablice rejestracyjne znajdujące się na pojedzie po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazały się być przypisane do pojazdu innej marki.

W niedzielę rano do dyżurnego w KP Tarczyn zatelefonowała kobieta informując, że na jednej z ulic stoi podejrzany pojazd. Po przybyciu na miejsce załogi mundurowej i sprawdzeniu tablic rejestracyjnych, które widniały na wskazanym samochodzie okazało się, że w policyjnych bazach danych tablice te są przypisane do pojazdu innej marki i kilka dni temu zostały zgłoszone jako skradzione na terenie przyległym do KRP Warszawa IV.

Policjanci ustalili, że samochód mógł zostać skradziony, a inne tablice rejestracyjne miały zmylić funkcjonariuszy w momencie ustalania, czy auto nie pochodzi z kradzieży. Mazda została zabezpieczona. Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Tarczynie. Czujność i obywatelska postawa mieszkańców po raz kolejny nie zawiodła.

st.sierż. Gabriela Putyra


Nasi partnerzy